Blog

Oklejanie witryn

Oklejanie witryn

Obecne, dość ciężkie dla działalności gospodarczej czasy wymagają ciągłego inwestowania w coraz to nowe formy zainteresowania potencjalnego klienta. Jednocześnie brak funduszy niejednokrotnie blokuje większe pomysły a przedsiębiorcy skupiają się na rozwiązaniach tańszych a jednocześnie doskonale trafiających do klienta.

Niewątpliwie takim rozwiązaniem jest oklejanie witryn sklepowych foliami z nadrukiem. Duża powierzchnia szyb wystawienniczych oraz niewielki koszt usługi sprawiają że oklejanie witryn cieszą się ogromnym powodzeniem jako tanie rozwiązanie reklamy wizualnej.

Obecnie szeroko stosowane są dwa rodzaje folii z nadrukiem, folia OWV czyli perforowana folia stosowana na zewnątrz oraz folia monomeryczna czyli całkowicie zakrywająca. Folia OWV z powodzeniem stosowana jest na środkach komunikacji miejskiej co łatwo możemy zaobserwować na autobusach i tramwajach.

Na co trzeba szczególnie uważać zamawiając taką formę reklamy? Pierwszą rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę to jakość nadruku na folii OWV, zdarza się że producenci oszczędzając i tnąc koszty stosują tanie tusze które można łatwo zetrzeć z powierzchni folii a co za tym idzie folia ta narażona na bezpośredni kontakt z osobami łatwo może zostać nawet niechcący uszkodzona. Inną ważną cechą folii OWV jest sposób aplikacji reklamy na witrynie, najłatwiej jest kleić taką folię przy pomocy płynu do naklejania  ale reklama będzie się odklejać po rogach zwłaszcza jak nie jest dokładnie docięta przy uszczelkach, folię OWV kleimy na sucho ! to podstawowa zasada profesjonalnego wyklejania tego typu folii z nadrukiem, ostatnią rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę przy aplikacji folii OWV to dokładne docięcie zbyt dużych elementów do uszczelek okna, jeżeli nie zrobimy tego dokładnie to folii się zawinie i odejdzie, pod spód dostanie się kurz, piach i nie będzie możliwości doklejania folii do powierzchni szyby.

Folia monomeryczna jest stosunkowo łatwiejsza w aplikacji ponieważ kleimy ją na mokro ale zachowując jedną podstawową zasadę, folia bez laminatu UV musi być o 1-2 mm mniejsza od powierzchni wyklejanej powierzchni o ile chcemy zaklejać ją całą, oraz aplikacja folii z ciemnym nadrukiem nie może odbywać się w miejscach mocno nasłonecznionych, folia taka pod wpływem temperatury traci swój wymiar (rozciąga się ) a przecież trzeba ją później wyraklować (wypchnąć wodę spod folii raklą ).

Dlatego też nie zawsze uda się nam samodzielnie wykleić witrynę tak aby spełniała nasze oczekiwania przez kilka lat. Nasza firma specjalizuje się w oklejaniu witryn foliami z nadrukiem. Oferujemy usługę kompleksowo od projektu poprzez produkcję aż po finalne oklejenie witryny.

 

Zespół Formoteka

509189413