Blog

Wielkogabarytowe litery 3D

Wielkogabarytowe litery 3D

Wielkogabarytowe litery przestrzenne to zupełnie inna forma reklamy przeznaczona głównie na ewenty i imprezy okolicznościowe.

Produkcja jest praktycznie taka samo co małych liter ze styroduru, różni się tylko tym że litery duże produkowane sa nie z jednego kawałka styroduru a składane z części. Jako że płyta styroduru ogranicza nas w formacie 117×57 cm to duża litera przestrzenna wycinana jest w kawałkach i dopiero wtedy składana w jedna całość na stelażu produkcyjnym, To samo ma się do grubości, duże litery 3D w zależności oczywiście od wielkości mają grubość od 20 cm do nawet 50 cm a grubość taka uzyskuje się z łączenia maksymalnej grubości styroduru dostępnego na naszym rynku czyli 10 cm. Produkcja takiej litery wymaga krzyżowania elementów tak aby łączenia nie pojawiały się na kolejnych warstwach grubości ponieważ osłabia to strukturę litery i tym samym staje się ona mało wytrzymała na odkształcenia mechaniczne. Litery przestrzenne nie obkładane żadnym materiałem na licu, bokach i tyle liter można zlicować zarówno z przodu jak i z tyłu ale wiąże się to z różnicami w grubości licowanego styroduru i stwarza kolejny problem w prawidłowym złożeniu gotowej już litery. Produkcja takiej litery zaczyna się w programie graficznym w którym to litera taka rozkładana jest na części które zmieszczą się w polu roboczym 117 x 57 cm, oczywiście trzeba pamiętać o tym aby kolejne warstwy na grubości były inaczej podzielone i z zasady robi się to w systemie powtarzalności co druga warstwa czyli pierwsza warstwa dzielona na jeden sposób, druga na inny, trzecia na pierwszy, czwarta na drugi. Po wycięciu, elementy są ze sobą sklejane w warstwach polimerem elastycznym i skręcane w warstwach środkowych wkrętami do drewna o szerokim gwincie i długości 90 mm. Wierzchnie warstwy są tylko sklejane lub również skręcane jeżeli na literę będzie przyklejany materiał krycia typu PVC lub PMMA. Jeżeli litera ma być tylko ze styroduru bez żadnego materiału na wierzch, to wszystkie łączenia trzeba zaszpachlować i dotrzeć na gładko, tylko wtedy litera może być pokryta warstwą gruntu pod farbą akrylową. Z zasady na literę kładzie się trzy warstwy farby ale ilość ta uzależniona jest od wybranego koloru. Jeżeli na literę trzeba położyć  warstwę PVC lub PLEXI to wszystkie elementy lica obliczane są co do wielkości z powiększeniem o grubość danego materiału i wycinane na frezarce CNC co dane nam możliwość idealnego dopasowania na licu, bokach i tyle litery.

Wielkogabarytowe litery 3D produkowane przez naszą firmę to przede wszystkim gwarancja jakości którą daje nam obszerny park maszynowy i wieloletnie doświadczenie.

 

509189413

519728186