Blog

Litery ze styroduru

Litery ze styroduru, wiele osób obecnie się tym interesuje i  chce poznać kilka szczegółów naszej produkcji liter ze styroduru.

 

Litery ze styroduru wycinane są z płyty styroduru o wielkości roboczej 120 x 60 cm która jednak zmniejsza się po włożeniu w maszynę do wielkości 117 x 57 cm, oczywiście nie znaczy to że wytniemy litery tylko do tej wielkości a większych już nie, zrobimy każdą wielkość liter ze styroduru, większe będą łączone a miejsca łączeń litery 3d styrodur  szpachlowane i dotarte na gładko, tylko jedna uwaga, miejsce szpachlowania nawet po idealnym dotarciu zawsze widać w zależności od kąta padania światła. Dlaczego? otóż inną strukturę ma licowany styrodur a inną wygładzona szpachla i to po prostu widać ponieważ inaczej załamuje się światło na tych dwóch różnych powierzchniach, oczywiście nie jest to mocno widoczne i nie załamujmy rąk od razu.

Grubość liter ze styroduru

Co do grubości  to jest dość duży rozstrzał  od najgrubszej 10 cm do minimalki 1 cm przy naprawdę malutkich literkach, nasze litery ze styroduru mają licowany front liter litery przestrzenne styrodur, co oznacza że ścinamy wierzchnią, czasami mało równą warstwę o grubości max 3 mm,tego materiału do ociepleń jakim jest styrodur naprawdę, i dzięki czemu uzyskujemy idealną płaszczyznę zlicowanej płyty ze styroduru a co za tym idzie frontów naszych liter przestrzennych ze styroduru. Ciekawostką w naszej produkcji liter przestrzennych jest brak przecięć do środków liter i już tłumaczę, litery ze styroduru wycinane są na ploterze termicznym który to tnie styrodur drutem oporowych rozgrzanym do odpowiedniej temperatury dzięki której  styrodur jest, można nazwać nie tyle przecinany ile topiony w miejscu przecięcia, drut taki musi dotrzeć do środków liter takich jak B czy P i co za tym idzie przecina ścianki boczne aby wyciąć środek takiej litery, nie będę tłumaczył jak ale u nas tego nie ma.

Malowanie liter ze styroduru

Litery ze styroduru malowane są farbami wodorozcieńczalnymi, akrylowymi  z zastosowaniem do wewnątrz czyli lateksowymi i na zewnątrz czyli fasadowymi w zależności od zastosowania liter ze styroduru.litery przestrzenne Malowanie odbywa się na dwa sposoby, albo natryskowe w kabinie albo ręczne pędzlem i wałkiem flokowym. Litery można pomalować na każdy kolor z palety RAL lub NSC z wyłączeniem farb metalicznych i fluorów. Częstym pytaniem zadawanym przez klientów jest to czy można pomalować litery na kolory PANTONE, otóż nie, PANTONE czy CMYK to oznaczenia drukarskie a nie oznaczenia farb, to zupełnie dwie odmienne rzeczy, jeżeli więc nie posiadasz oznaczeń w/g palety RAL lub NCS a tylko w/g PANTONE lub CMYK to nie znaczy że nie można pomalować Twoich liter, w takim przypadku sporo mamy plik w oznaczeniu druku, robimy wydruk tych kolorów i dobieramy najbardziej zbliżone z palet kolorów farb. Trzeba jednak pamiętać że będą to kolory zbliżone a nie identyczne choć różnice mogą być minimalne.

Montaż liter ze styroduru

Montaż liter oferowany przez naszą firmę to przede wszystkim profesjonale podejście do każdego logotypu czy liter. Każdy nasz montaż to użycie szablonu wyciętego z obrysem 1 – 2 mm z pliku z którego wycinane sąlitery styrodur litery ze styroduru czy logo ze styroduru, szablon jest układany w miejscu montażu na ścianie dzięki czemu klient ma szanse zobaczyć jak to będzie wyglądało i zawsze zmienić położenie liter lub logo na bardziej mu odpowiadające.

 

Myślę że odpowiedziałem już na większość pytań z którymi się na co dzień spotykam ale jakby to nie wystarczyło  to zapraszam do kontaktu mailowego oraz telefonicznego gdzie postaram odpowiedzieć na każde pytanie.

 

biuro@formoteka.pl

509189413