Blog

Litery przestrzenne

REKLAMA

Jako forma musi zwracać na siebie uwagę, właściwie bez tego czy to przy reklamie wizualnej czy bezpośredniej sukcesu nie da się odnieść, wyrób, produkt który niknie wśród innych tego typu form jest tylko bezsensownie wydanymi pieniędzmi i stratą czasu i nadziei w efekt jaki w niego pokładano. Nie jest sprawą łatwą sprostać takim wygórowanym wymaganiom i tylko lata praktyki i specyficzne spojrzenie na zagadnienie pozwala wybrać taki rodzaj rozwiązania reklamowego dzięki któremu zrealizujemy wszystkie założenia jakie musi spełniać doskonała reklama zewnętrzna.

LITERY PRZESTRZENNE

Niewątpliwie zwracają na siebie uwagę gdyż to co skupia uwagę każdego człowieka to rozmiar, można sobie mówić że „małe jest piękne”ale nie sprawdzi się to przy reklamie gdzie najistotniejszą sprawą jest wyróżnić się z ogółu. Litery przestrzenne ze styroduru to doskonały sposób na niedrogą a skuteczną wielkoformatową reklamę gdzie forma i wielkość nas nie ogranicza. Materiał z jakiego je wykonujemy to pianka XPS, popularny na zachodzie Europy (u nas też powoli  zastępujący styropian) materiał do ocieplania budynków, właściwości termiczne, odporność na wysokie i skrajnie niskie temperatury sprawiła że stał się bardzo popularnym materiałem do formowania różnego rodzaju form 3D. Jako że jest to materiał budowlany to wiadomym jest że nie zawsze jest idealny jeżeli chodzi o powierzchnię, wiadomo jak obchodzą się pracownicy z materiałami budowlanymi w hurtowniach, dlatego też lico należy każdorazowo zlicować do uzyskania pożądanej gładkości. Styrodur formowany jest do wymaganych kształtów ploterem termicznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sterowanym komputerowo ploter  służy do termicznego cięcia materiałów spienionych : styropianu, styroduru, pianek, gąbek itp. Cięcie za pomocą poruszającego się po zadanej trajektorii rozgrzanego drutu tnącego za pomocą precyzyjnych silników krokowych uzyskuje wycinanie praktycznie dowolnych kształtów o grubości użytego materiału. W przypadku skomplikowanych brył 3D stosujemy cięcie seryjne, obrotowe w kilku lub kilkunastu rzutach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak przygotowana bryła 3D musi być w miejscach przejścia drutu tnącego zaszpachlowana i dotarta drobnym papierem ściernym. Litery i bryły ze styroduru maluje się farbami akrylowymi na bazie wody, jakiekolwiek użycie rozpuszczalnika może skończyć się uszkodzeniem powierzchni płyty. W naszym przypadku stosujemy farby fasadowe akrylowe firmy Beckers i z naszego doświadczenia wiemy że pozwalają na długą eksploatację form ze styroduru w warunkach naszych zimnych polskich zim czy też palącego słońca w czasie letnich dni.

                         

 

Nasza firma ma również w swojej ofercie

litery przestrzenne podświetlane LED

 

Zespół Formoteka

509189413