Blog

Litery ze styroduru

Litery ze styroduru

 

 

Szukając rozwiązań i nowych pomysłów na reklamę dla swojej firmy często napotykamy na napisy i logotypy 3D. Formy te to nic innego jak litery ze styroduru malowane zwykłymi farbami akrylowymi, wycięte wcześniej za pomocą plotera termicznego z materiału budowlanego służącego do ociepleń – styroduru.

Materiał ten dzięki swoim właściwościom a mianowicie stuprocentowej odporności na wilgoć, różnice temperatur na naszej szerokości geograficznej oraz łatwości w obróbce,  jest szeroko wykorzystywany przy produkcji logotypów raz napisów przestrzennych 3D. Jednak z tego powodu że jest to materiał budowlany nie zawsze wygląda idealnie i nikt nie zwraca uwagi że płyta jest przerysowana w momencie kiedy będzie nią ocieplał podłogę w budynku, jednak do wycięcia z niej liter czy logo lico płyty styroduru musi być idealne więc w tym celu stosuje się licowanie czyli ścięcie wierzchniej trzy milimetrowej warstwy płyty dzięki czemu mamy idealnie gładką powierzchnię pod lica liter lub logo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Litery ze styroduru malowane są farbami wodorozcieńczalnymi – akrylowymi gdyż tak jak na styropian to i na styrodur nie można kłaść niczego na bazie rozpuszczalników z prostego powodu że się po prostu rozpuści. Farby akrylowe do styroduru są dostępne tylko w macie lub półmacie we wszystkich odcieniach z palety RAL lub NCS z wyłączeniem kolorów metalicznych i fluorów. Daje to olbrzymie możliwości w produkcji wszelkiego rodzaju liter i logotypów z tak zwaną „kartą kolorów” czyli z odgórnymi wymaganiami kolorystycznymi.

 

 

 

 

 

 

 

Nasza firma oferuje TANIE LITERY ZE STYRODURU, malowane farbami akrylowymi,  z równanym licem płyt i bez przecięć do środków liter.  Zapewniamy usługę montażu lub wysyłki wraz z szablonem montażowym wyciętym z folii.

509189413

519728186