Blog

Litery świecące 3D

LITERY ŚWIECĄCE

Litery przestrzenne z wykorzystaniem źródła światła LED to bardzo popularna forma reklamy wizualnej.Widząc takie wykonanie,wiele osób zaciekawionych rozwiązaniami zastosowanymi w tego typu reklamie wizualnej z pewnością zadaje sobie kilka pytań.

  • Jak się robi litery przestrzenne?
  • Jak się robi litery podświetlane?
  • Czym podświetlić litery przestrzenne?
  • Z czego są zbudowane litery przestrzenne?

Bryły podświetlane w niewielkich gabarytach wykonuje się z gotowej taśmy aluminium pomalowanej już na kilka dostępnych kolorów z palety RAL, wygiętej na specjalnie do tego stworzonej maszynie lub też ręcznie na specjalistycznym stole.  Podświetlenie to diody LED a lico to plexi opal 3 mm z folią translucentną.  Litery podświetlane których wielkość przekracza metr wysokości trzeba wykonać ręcznie ze spawanych części aluminiowej blachy. Bok takiej litery o grubości powiedzmy czterdziestu centymetrów to nic innego jak długi kawałek aluminium grubości 0,75 mm, odpowiednio i w określonych miejscach pozaginanych pod odpowiednimi dla danego fontu kątami. Plecy takiej litery to wyfrezowana blacha aluminium która tez nie rzadko nie składa się z jednej części a z kilku pospawanych ze sobą elementów, Po zespawaniu boków i pleców litery podświetlanej ze sobą nie pozostaje nic innego jak wędrówka takiego elementu do lakierni proszkowej gdzie nadawany jest wybrany kolor z palety RAL. Wykonanie lica do wieko gabarytowej litery przestrzennej uzależnione jest od wielkości fontu oraz oz zasobności portfela osoby zamawiającej.

 

 

 

 

Wielkogabarytowe litery podświetlane to wydatek niejedno kilkudziesięciu tysięcy złotych więc wybór lica może zdecydowanie zmniejszyć koszty wykonywanych liter podświetlanych. Można zastosować zwykłą płytę plexi pmma lecz niestety płyty te oferowane się w wielkościach 3050 x 2050 mm więc ogranicza to wielkość docelowych liter przestrzennych lecz zmniejsza to koszty produkcji liter przestrzennych. Rozwiązaniem na duże kilku metrowe litery podświetlane jest lico z elastycznego płótna pcv zwanego Vinyl dzięki któremu nie ma ograniczeń co do wielkości pojedynczej litery a front dzięki systemowi napinania lica nie różni się niczym od płaskiej płyty plexi. Nasza firma oferuje litery przestrzenne, wielkogabarytowe litery podświetlane w dowolnej wielkości z montażem. Produkujemy konstrukcje stalowe do montażu litery przestrzennych na dachach budynków lub konstrukcje do montażu wielkoformatowych liter podświetlanych na elewacji.

 

Zespół Formoteka

509189413