Blog

Litery przestrzenne

Litery 3d

Napisy 3D z zastosowaniem źródeł światła LED to niesamowicie efektowna forma zareklamowania wizualnej.Zauważając takie rozwiązanie,gro osób zainteresowanych rozwiązaniami stosowanymi w tego rodzaju reklamie wizualnej na pewno zadaje sobie wiele pytań. W jaki sposób się produkuje znaki podświetlane? W jaki sposób się produkuje napisy przestrzenne? Jak podświetlić litery przestrzenne? Z czego są skonstruowane  znaki podświetlane? Bryły podświetlone w niewielkich rozmiarach produkuje się z istniejącej taśmy aluminiowej barwionej już na wiele istniejących barw z palety RAL, giętej w specjalnie do tego wyprodukowanej maszynie lub też nie maszynowo na specjalnym stole. Oświetlenie to diody LED a front to pmma opal 3  mm z folią translucentną.

 

Znaki świetlne których gabaryty przekracza metr w pionie należy wykonać ręcznie ze zespawanych części aluminiowych blach. Bok takiej bryły o grubości przykładowo czterdziestu centymetrów to nic innego jak podłużny kawałek aluminium grubości 0,75 mm, właściwie  i w właściwych miejscach pozaginanych pod właściwymi dla danego fontu kątami. Plecy takiej litery to wyfrezowana blacha aluminium która też często nie jest zbudowana z jednej części a z kilku zespawanych ze sobą części, Po pospawaniu boków i pleców litery podświetlanej ze sobą nie zostaje nic innego jak droga całej bryły do lakierni proszkowej gdzie malowany jest wybrany kolor z wzornika RAL. Wykonanie przodu do dużej litery podświetlanej uzależnione jest od gabarytu fontu oraz od zasobności portfela zamawiającego. Wielkogabarytowe bryły podświetlane to wydatek często kilkudziesięciu tysięcy pln więc wybór frontu może zdecydowanie pomniejszyć cenę wykonywanych napisów podświetlanych. Jest możliwość zastosowania zwykłej płyty plexi pmma lecz niedogodnością jest że płyty te oferowane się w wielkościach 3050 x 2050 mm więc wielkość płyty ogranicza wielkość docelowej reklamy lecz zmniejsza to koszty produkcji liter przestrzennych. Rozwiązaniem na duże kilku metrowe litery podświetlane jest lico z elastycznego płótna pcv zwanego Vinyl dzięki któremu nie ma ograniczeń co do wielkości  pojedynczej litery a front dzięki systemowi napinania lica nie różni się niczym od płaskiej płyty plexi.

                

 

Nasza firma oferuje litery przestrzenne, wielkogabarytowe litery podświetlane w dowolnej wielkości z montażem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkujemy konstrukcje stalowe do montażu liter przestrzennych na dachach budynków lub konstrukcje do montażu wielkoformatowych liter podświetlanych na elewacji.

Zespół Formoteka

509189413