Blog

Litery podświetlane

LITERY PODŚWIETLANE

 

Wykorzystanie światła LED w reklamie znalazło swoje zastosowanie nie tylko w kasetonach reklamowych czy to tych z licem z plexi pmma do trzech metrów szerokości czy tez przy tych większych z elastycznym licem z materiału zwanego Vinyl ale przede wszystkim w liternictwie przestrzennym gdzie litera stanowi jakby rozwiązanie kasetonu więc nie tylko wymiar ale też i możliwości montażowe w środku takiego elementu reklamowego są minimalistyczne zwłaszcza wtedy kiedy wymiar litery jest niewielki powiedzmy trzydzieści centymetrów wysokości przy typowym foncie typu ARIAL pogrubiony.

Litery przestrzenne podświetlane LED to znakomite rozwiązanie reklamy wizualnej, litery takie są doskonale widoczne w nocy poprzez odcinające się światło z wewnątrz liter oraz w dzień kiedy to światło słoneczne doskonale uwidacznia przestrzenna formę w zastosowanych literach podświetlanych. Mniejsze formaty liter podświetlanych wykonuje się ze specjalnej taśmy aluminium którą wygina się za pomocą szablonów w kształt litery, na plecach frezowanych z pcv spienionego montuje się diody LED , front liter czyli element świecący wykonuje się z frezowanej płyty plexi pmma opal czy to w określonym kolorze producenta płyt czy też z wykorzystaniem folii tranlucentnej takich producentów jak ORACAL czy AVERY. Większe formy liter przestrzennych podświetlanych produkujemy z aluminium spawanego. Puszkę litery tworzymy z wykorzystaniem aluminium 0,8 i 1 mm z którego wycinane są pasy aluminium na boki liter kształtowane potem za pomocą giętarek szablonowych w kształt liter, plecy frezowane z aluminiowej blachy 1 mm do których przyspawane zostają boki litery. Gotowa puszka litery wędruje następnie do lakierni proszkowej gdzie malowana jest na dowolny kolor z palety RAL, poddana malowaniu proszkowemu i wysuszona w piecu prezentuje się naprawdę efektownie. Lico tak dużej litery wykonuje się albo z płyty plexi ale to do formatu 2000 mm x 3000 mm czyli do wielkości płyty z plexi albo w większych formatach lico to elastyczna tkanina z nadrukiem  do podświetleń.

Zastosowane podświetlenie do takich liter to diody LED   o wzmocnionej jasności świecenia, oczywiście ilość modułów LED w takich rozwiązaniach reklamy wizualnej jest dość duża więc zwykle do każdej dużej litery stosuje się osobny zasilacz stało prądowy, w literach mniejszego formatu wykorzystuje się  zwykle tylko jeden zasilacz. Litery podświetlane co prawda nie są najtańszą formą reklamy wizualnej z zastosowaniem źródła światła LED ale na pewno skuteczność oraz długość eksploatacji są rekompensatą za poniesione koszta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formoteka, producent liter przestrzennych zaprasza do zapoznania się z pełną naszą ofertą na produkowane przez nas rozwiązania reklamy wizualnej, specjalizujemy się w literach – bryłach podświetlanych LED montowanych na specjalnych konstrukcjach dzięki którym możemy wykorzystać pełnie możliwości wielkogabarytowych liter podświetlanych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym

cennik liter podświetlanych

 

 

Zespół Formoteka

 

509 189 413