Blog

Kasetony reklamowe

Kasetony Reklamowe

Kasetony reklamowe – podświetlane to jedna z początkowych form reklamy zewnętrznej jaka została zastosowana z wykorzystaniem źródła światła jakim były kiedyś świetlówki, zresztą nadal z powodzeniem stosowane jako oświetlenie tych form reklamy zewnętrznej. Jednakże obecnie coraz więcej firm wykorzystuje diody LED jako źródło podświetlenia, są one nie tylko łatwiejsze w montażu, mniej narażone na uszkodzenie mechaniczne ale też przede wszystkim tańsze w eksploatacji. Istnieją dwa rodzaje światła optoelektronicznego zwanego potocznie LED (light-emitting diode)  do zastosowania wewnątrz kasetonu, diody 3528 SMD pobierana energia: 0,08W/1 LED SMD 3528 (5m=24W) oraz 5050 SMD 0,24W/1 LED SMD 5050 (5m=36W), oczywiście mowa tu o diodach umiejscowionych na paskach z podklejoną taśmą samoprzylepną. Diody te z powodzeniem wykorzystuje się w oświetleniu kasetonów reklamowych, liter przestrzennych oraz efekcie HALO. Opisane tu diody SMD jako że samo przeznaczenie jest do podświetlenia liter czy też grafiki w kasetonach, przedstawione są w kolorze białym zimnym ale oczywiście istnieje cała gama kolorystyki kolorów LED a też diody z możliwością zmiany koloru RGB. Z diod RGB umieszczonych na pasach wyróżniamy dwa rodzaje:

Wersja 150 LED

– Pobierana energia: 150 LED 0,24W/1 LED SMD 5050 (5m=36W)

Wersja 300 LED
– Pobierana energia: 300 LED 0,24W/1 LED SMD 5050 (5m=72W)

Dzięki podłączeniu kablowemu możemy uzyskać tylko standardowe kolory taśmy
czyli; zielony czerwony i niebieski. Natomiast w momencie użycia kontrolera
możemy dowolnie zmieniać kolory oraz tworzyć barwy pochodne od trzech wyżej
wymienionych kolorów. Ponadto w zależności od skomplikowania kontrolera
możemy tworzyć programy, ustawiać czasowe zmiany kolorów etc.

    Kaseton reklamowy oczywiście potrzebuje „opakowania”, można zastosować profile aluminiowe  które zespawane ze sobą tworzą „puszkę” w której z jednej strony zamontujemy „plecy” czyli tył kasetonu na którym można umieścić źródła światła, zaś z przodu płytę plexi opal 3mm grubości która da nam podświetlony front z grafiką, w ten sposób powstaje kaseton reklamowy z grafiką z plexi. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie płyty plexi opal 3mm giętej pod kątem prostym w wyniku czego otrzymujemy puszkę do podświetlenia wykonaną całkowicie z plexi, jeszcze innym rozwiązaniem jest puszka z dibondu (materiał nie przepuszczający światła) z wyfrezowaną grafiką a efektem tego rozwiązania jest efekt świecenia tylko i wyłącznie grafiki jak w przypadku tego rozwiązania. Największe w wielkościach kasetony reklamowe wykonujemy z licem z elastycznego materiału PCV z nadrukiem do podświetleń zwanych VINYL. Kaseton vinylowy zazwyczaj co nie znaczy zawsze, stosuje się od wielkości powyżej rozmiary standardu pmma czyli 305 cm do praktycznie nieokreślonej wielkości. Jednym słowem, kasetony reklamowe to bardzo efektowny i wciąż niedrogi sposób na skuteczną promocję.

Wszystkie te rodzaje produktów wykorzystujemy przy produkcji kasetonów reklamowych do skutkuje pełnym zadowoleniem klienta i bezawaryjnością przez lata użytkowania. Specjalizujemy się w produkcji i montażach każdej wielkości kasetonów reklamowych podświetlanych diodami LED. Produkujemy konstrukcje z aluminium lub stali pod montaż kasetonów reklamowych tak aby zaoszczędzić wiercenia dziur w elewacji. Zapraszamy do zapoznania się z nasza kasetony reklamowe cennik na kasetony reklamowe.

 

Zespół Formoteka

509189413