Blog

Kasetony podświetlane

Kasetony reklamowe

Kasetony reklamowe to obecnie dominująca forma reklamy zewnętrznej stosowana na naszych ulicach jednak w zapytaniach bardzo często zauważa się kilka błędów związanych z poprawnym rozpoznawaniem rodzajów kasetonów reklamowych.

kaseton podświetlany LED

Nie są to produkty wielce skomplikowane więc wystarczy poznać kilka charakterystycznych cech aby prawidłowo rozpoznać z jakim rodzajem kasetonu mamy do czynienia lub o jaki chcemy zapytać.  Kaseton reklamowy to zazwyczaj puszka ze źródłem światła zamontowanym w środku które podświetla front, front i boki lub też tylko wycięty w licu napis. Źródłem światła w kasetonach reklamowych do niedawna były świetlówki więc wiązało się to z dość częstymi wymianami przepalonych świetlówek czy też starterów. Obecnie ten rodzaj podświetlenia skutecznie wyparły z rynku coraz tańsze a jednocześnie z gigantycznym czasem świecenia diody LED. Kasetony reklamowe w związku z tym mocno się „odchudziły” ponieważ odszedł ciężar dławików które przy dużych rozmiarach kasetonu podświetlanego miały już swoją masę.  LED SMD 3528 tak popularne w kasetonach sprawiły że ta forma reklamy przeżywa obecnie swój renesans ponieważ za niewielkie stosunkowo pieniądze można nabyć ciekawą kolorystycznie reklamą którą będziemy cieszyć się przez długi czas.

Rodzaje kasetonów reklamowych:

Kasetony reklamowe z licem z plexi gdzie rama czyli bok to zazwyczaj profil aluminiowy szerokości 14 lub 16 cm kształtowany specjalnie pod produkcję tego typu produktów reklamowych. W tym rozwiązaniu świeci całe lico na którym może być nadruk solventowy full kolor lub litery z folii translucentnej do podświetleń.

Widok podświetlenia kaseton LED

Kasetony reklamowe z dibondu gdzie główną część stanowi puszka z wygiętej pod kątem prostym płyty kompozytowej DIBOND lub DILITE w której wyfrezowane jest logo czyli część świecąca. Kaseton ten oprócz czoła czyli puszki z płyty kompozytowej zbudowany jest również z części tylnej, pleców na której montowane jest oświetlenie. Nasza firma stosuje tylko i wyłącznie do tego typu kasetonów reklamowych źródło światła LED. W tym przypadku świeci tylko część wyfrezowana która od spodu podklejona jest plexi opal gdzie można zastosować dowolny kolor z palety folii do podświetleń.  Lico nie świeci.

Widok podświetlenia kasetonu z DIBONDu dla firmy ELTROX

 

Kasetony reklamowe w całości wykonane z plexi gdzie front i boki wykonane są z jednego kawałka wygiętej plexi opal 3 mm, oraz pleców kasetonu na których umieszczone jest źródło światła. W takim przypadku świeci front i boki kasetonu, ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w tym przypadku folii typu stpolight na froncie i bokach. Kasetony z plexi to idealne rozwiązanie jako reklama wewnętrzna

Kaseton reklamowy HENNESSY wykonany z plexi dla klubu DELITE w Warszawie

 

prezenter LED wiszący w klubie DILITE w Warszawie

 

Kasetony reklamowe z elastycznym licem z płótna VINYL gdzie front to podświetlone płótno VINYL z nadrukiem a boki i plecy są wykonane z profili aluminium. W takim rozwiązaniu świeci całe lico, boki jak że są wykonane z aluminium, nie świecą.

Nasza firma jest producentem kasetonów reklamowych każdego z wyżej opisanych rodzajów.

Oczywiście oferujemy również usługę montażu kasetonów wraz z usługą podłączenia do źródła napięcia.

 

Kaseton ramowy LED

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na kasetony reklamowe

Kasetony reklamowe cennik

 

Zespół Formoteka

509189413

biuro@formoteka.pl